Weekendowa podróż za grosze – zobacz jak

podroze jak fajnie to zrob

W dzisiejszych czasach wyjazd na wakacje, to dla wielu osób zbędny luksus, jednak warto dokładnie przejrzeć różne urlopowe oferty, ponieważ może okazać się, że taka eskapada wcale nie musi być droga.

Jeśli marzy nam się wyjazd za granicę, to jednymi z najdroższych punktów w kosztorysie są bilet lotniczy, a zaraz po nim wydatki na nocleg. Jednak okazuje się, że zarówno koszty przelotu do miejsca docelowego, jak również koszt noclegu mogą zostać znacznie obniżone, jeśli zarezerwuje się je odpowiednio wcześnie lub późno. O tym, że jest to możliwe przekonują między innymi polscy podróżnicy.

Weekendowa kawa w Europie

Dlaczego nie wybrać się na weekend np. do Danii czy Włoch? Najczęściej zaporą jest wysoka cena dojazdu, ale jak przekonują eksperci od tanich podróży wcale tak nie musi być. Trzeba tylko dobrze obserwować, co dzieje się na rynku biletów lotniczych. Ich zdaniem umiejętne wyszukiwanie ofert pozwala na weekendowy wypad w dowolne miejsce Europy, za cenę porównywalną z wyjazdem do domku letniskowego na Mazury. Umiejętne poruszanie się w gąszczu promocji pozwala kupić bilety lotnicze za ułamek ich ceny.

Nocleg na świecie

Kiedy już mamy zarezerwowane miejsce w samolocie warto pomyśleć o noclegu. Można w tym celu wykorzystać wiele możliwości. Opcja zdecydowanie najtańsza to wizyta u znajomych. Niestety nie każdy ma kolegów rozsianych po całym świecie, dlatego trzeba pomyśleć o czymś innym. W takim wypadku po raz kolejny pomocny okazuje się internet. Dzięki niemu można poszukać miejsca, gdzie nocleg jest akurat w promocyjnej cenie. Można też wykorzystać strony, gdzie rezerwuje się miejsca w hotelach czy motelach różnej klasy. Taki prosty zabieg pozostawia w naszych kieszeniach nawet kilkadziesiąt procent ceny początkowej. Oszczędzone pieniądze można wykorzystać np. na bilet do muzeum czy pyszną kolację w restauracji.

Dobrze jest odwiedzać strony, które automatycznie publikują informacje o aktualnych promocjach. Można także polubić ich fanpage na facebooku lub zapisać się na subskrypcję. W ten sposób zyskujemy pewność, że nie przegapimy żadnej promocji. Terminy wcale nie są odległe, najczęściej mamy możliwość uzyskania informacji o rabacie na 2-3 tygodnie przed wylotem. Należy pamiętać, że możemy wtedy zabrać ze sobą tylko bagaż podręczny, ale na weekend powienien wystarczyć! Zatem rozeznajmy się w ofercie i ruszajmy w drogę!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: !